Attending Artists - 2024 Back to Fair

  • Chris Abigt

    Painting

    Booth: LI227

  • David Abrahamson

    Mixed Media

    Booth: ST727

  • Debra Adelson

    Jewelry

    Booth: SU846

  • Diana Ahrens

    Mixed Media

    Booth: ST588/ST590

  • Lea Alboher

    Digital Art

    Booth: SU870

  • Hannah Amidon

    Painting

    Booth: SU932

  • John Anderson

    Wood

    Booth: ST715

  • Troy Anderson

    Sculpture

    Booth: MN351/MN353

  • Shane Anderson

    Painting

    Booth: ST437

  • Theresa Arrison

    Ceramics

    Booth: ST596

  • Sara Aune
    Marc Aune

    Jewelry

    Booth: MN142

  • Amy Austin

    Painting

    Booth: SU1239

  • Stephen Ayers

    Ceramics

    Booth: MN116

  • Frank Baer

    Mixed Media

    Booth: ST535

  • Cheryl Baker

    Digital Art

    Booth: LI205/LI207

  • Stan Baker

    Ceramics

    Booth: MN225

  • Dan Barnes

    Glass

    Booth: SU825

  • Billie Barthelemy

    Fiber/Fabric

    Booth: ST454

  • Megan Bassett

    Jewelry

    Booth: ST721

  • LaShun Beal

    Painting

    Booth: SU1111

  • Corey Bechler
    Stacy Bechler

    Ceramics

    Booth: LI102

  • Josef Belchatovski

    Sculpture

    Booth: ST409/ST411

  • Christopher Belleau

    Glass

    Booth: MN324

  • Alan Bennett

    Ceramics

    Booth: SU819/SU821

  • Kendra Bennett

    Mixed Media

    Booth: SU1219

  • Rex Benson

    Ceramics

    Booth: ST429

  • Carole Berhorst

    Ceramics

    Booth: ST410

  • Barry Bernstein

    Ceramics

    Booth: MN141

  • Darryl Berry

    Glass

    Booth: LI221

  • Scott Berry

    Jewelry

    Booth: MN236

  • Sean Berton

    Jewelry

    Booth: ST466

  • David Bigelow

    Printmaking

    Booth: LI108

  • Julie Billups

    Jewelry

    Booth: MN113

  • Adrienne Blum

    Mixed Media

    Booth: MN208

  • Alann Boatright

    Painting

    Booth: LI117

  • Angela Bond

    Painting

    Booth: MN334

  • Richard Bond

    Glass

    Booth: ST469

  • Douglas Bowman

    Jewelry

    Booth: Silversmith's

  • Pierre Bowring

    Glass

    Booth: MN216

  • John Boyett

    Glass

    Booth: ST608

  • Paul Braun

    Mixed Media

    Booth: MN326

  • Ed Brownlee

    Ceramics

    Booth: MN345

  • Stephen Brucker

    Glass

    Booth: MN365

  • Charise Bundesen

    Jewelry

    Booth: ST553

  • Troy Bungart

    Ceramics

    Booth: SU996

  • Donna Burstein

    Painting

    Booth: ST502/ST504

  • Kristin Busch

    Ceramics

    Booth: LI231

  • Jeannine Caesar

    Ceramics

    Booth: SU992

  • Lynn Carmichael

    Mixed Media

    Booth: ST517

  • Dan Carmichael

    Sculpture

    Booth: ST519

  • Cora Carroll

    Jewelry

    Booth: ST606

  • Sidney Carter

    Painting

    Booth: MN218

  • Rachel Carter

    Jewelry

    Booth: ST709

  • Linda Chamberlain

    Mixed Media

    Booth: SU994

  • Chris Charles

    Printmaking

    Booth: MN343

  • Shay Church

    Ceramics

    Booth: MN381

  • Carol Clay
    Mac Chambers

    Fiber/Fabric

    Booth: ST516

  • Linda Clayton-Behr

    Painting

    Booth: SU1207

  • Tom Clements

    Photography

    Booth: ST556/ST558

  • Matthew Coglianese

    Digital Art

    Booth: SU807

  • Candiss Cole
    Rodger Footitt

    Fiber/Fabric

    Booth: SU900/SU902

  • Derek Collins

    Painting

    Booth: LI212

  • Sam Collins

    Digital Art

    Booth: SU833

  • Savanah Conrad

    Ceramics

    Booth: SU1209

  • Nancy Cooper

    Jewelry

    Booth: LI204

  • Clay Crafton

    Painting

    Booth: ST597

  • Venus Cramer

    Jewelry

    Booth: MN205

  • Bee Crane

    Mixed Media

    Booth: ST508

  • J. Bird Cremeans

    Digital Art

    Booth: SU930

  • Ryan Curran

    Mixed Media

    Booth: EU612

  • Erin Curry

    Drawing

    Booth: LI104

  • Cusick Debb

    Glass

    Booth: SU1237

  • Joe Cyberski

    Jewelry

    Booth: ST412

  • Kristen Dahms

    Painting

    Booth: EU604

  • Pamela Day

    Sculpture

    Booth: SU837

  • Collyn DeBano

    Jewelry

    Booth: MN387

  • Karyn Debrasky

    Jewelry

    Booth: ST578

  • Brandon Denormandie

    Mixed Media

    Booth: ST563

  • Michelle Detering

    Painting

    Booth: MN204

  • Courtney Deyoung

    Jewelry

    Booth: SU831

  • Van Doan

    Ceramics

    Booth: ST561

  • Christopher Doherty

    Photography

    Booth: LI134/LI136

  • Dick Dokas

    Photography

    Booth: ST505

  • Liz Doody

    Mixed Media

    Booth: SU1103

  • Brian Doyle

    Photography

    Booth: ST463

  • Emily Dunbar

    Ceramics

    Booth: ST449

  • Debi Dwyer

    Glass

    Booth: LI213

  • Kevin Dyer

    Printmaking

    Booth: MN234

  • Anke Eichstaedt-Trampler

    Leather

    Booth: MN341

  • Terri Eilermann

    Mixed Media

    Booth: SU984

  • Renate Favour

    Jewelry

    Booth: MN221

  • Karl Feng

    Painting

    Booth: MN375

  • Amy Ferguson

    Drawing

    Booth: ST546

  • Joseph Ferris

    Metals

    Booth: MN342

  • John Fesken

    Mixed Media

    Booth: MN376

  • Paul Fletcher
    Gina Fletcher

    Painting

    Booth: SU840/SU842

  • Denise Fletcher

    Jewelry

    Booth: SU1105

  • Shannon Floyd

    Glass

    Booth: SU1214

  • Randi Ford

    Painting

    Booth: ST541

  • Timothy Forman

    Painting

    Booth: SU1215

  • Berry Davis
    Collette Fortin

    Glass

    Booth: SU8108

  • Diane French

    Mixed Media

    Booth: SU918/SU920

  • Douglas Fulks

    Drawing

    Booth: LI131

  • Justine Gabreski

    Painting

    Booth: SU1109

  • John Galbo

    Photography

    Booth: MN232

  • Dallas Galbraith

    Metals

    Booth: MN144

  • Carolyn Garay

    Drawing

    Booth: MN379

  • Sarah Gelsanliter
    Thomas Gelsanliter

    Ceramics

    Booth: ST551

  • Charles Gibbons

    Wood

    Booth: SU966

  • Adam Goldberg
    Mike Stevens

    Glass

    Booth: SU1123

  • Chris Goodenbury

    Photography

    Booth: LI135

  • Jessica Goodenbury

    Jewelry

    Booth: LI137

  • Julie Goodin

    Mixed Media

    Booth: MN104

  • Sarah Goodyear

    Painting

    Booth: LI109

  • Tim Gralewski

    Printmaking

    Booth: ST438

  • Judy Goskey

    Jewelry

    Booth: MN103

  • Lisa Green
    Ravi Marimuthu

    Fiber/Fabric

    Booth: LI237

  • Christine Green
    Bruce Green

    Digital Art

    Booth: ST540/ST542

  • Julie Greenwood

    Leather

    Booth: SU972

  • Nancy Grimsley
    Joseph Grimsley

    Ceramics

    Booth: SU950

  • Chris Gug

    Photography

    Booth: MN118

  • Laura Gutzwiller

    Fiber/Fabric

    Booth: SU848

  • Gutman Gallery

    Mixed Media

    Booth: Gutman Gallery Tent

  • Beth H.

    Fiber/Fabric

    Booth: LI130

  • Douglas Hain

    Metals

    Booth: LI120

  • Susan Hamady

    Painting

    Booth: ST576

  • Melissa Hampton
    Chris Myers

    Jewelry

    Booth: SU854

  • Cherie Haney

    Metals

    Booth: MN332

  • Randy Harden

    Painting

    Booth: EU610

  • Shawn Harris

    Digital Art

    Booth: ST719

  • C.A. Harris
    Nina Harris

    Leather

    Booth: MN352

  • John Hartung

    Photography

    Booth: MN373

  • Diane Hawkey

    Mixed Media

    Booth: MN380

  • Daniel Hedblom
    Francis Hedblom

    Metals

    Booth: SU882/SU884

  • Charlene Heilman
    James Heilman

    Glass

    Booth: MN321

  • Andi Helfant-Frye

    Mixed Media

    Booth: SU1225

  • Humberto Hernandez

    Jewelry

    Booth: ST404

  • Drew Hine

    Glass

    Booth: MN329

  • Debra Hoffmaster

    Jewelry

    Booth: ST579

  • Marirosa Hofmann

    Mixed Media

    Booth: ST557

  • Maile Lani Holloway

    Painting

    Booth: SU827

  • Justin Hossle

    Wood

    Booth: SU924

  • Andrew Huddleston

    Ceramics

    Booth: ST599

  • Victor Huston-Field
    Megan Huston-Field

    Ceramics

    Booth: ST545

  • Kelly Ingleright-Telgenhoff

    Painting

    Booth: LI114

  • Mike Ivancic

    Wood

    Booth: ST725

  • Paul Christopher James

    Photography

    Booth: MN370

  • Karri Jamison

    Painting

    Booth: LI123/LI125

  • Ruth Jellema

    Mixed Media

    Booth: ST529

  • Emily Jenkins

    Ceramics

    Booth: ST426

  • Niharika Jetty

    Painting

    Booth: ST584

  • Amy Johnson

    Jewelry

    Booth: ST538

  • Scott Johnson

    Photography

    Booth: LI233

  • Sharon Johnston

    Jewelry

    Booth: ST451

  • Scott Jones

    Fiber/Fabric

    Booth: ST432

  • Ted July

    Wood

    Booth: ST532

  • Diana Juratovac

    Glass

    Booth: SU839

  • Kelly Kaatz

    Ceramics

    Booth: ST468

  • Linda Kahle

    Leather

    Booth: ST439

  • Lori Kammeraad

    Metals

    Booth: ST518

  • Christopher Kamykowski
    Stassia Fulmer

    Ceramics

    Booth: LI141

  • Leslie Kaplan

    Jewelry

    Booth: ST467

  • Alexa Karabin

    Mixed Media

    Booth: MN385

  • Laurel Karnecki

    Jewelry

    Booth: MN135

  • Jan Kaulins

    Photography

    Booth: ST414/ST416

  • Jenneva Kayser

    Ceramics

    Booth: SU1240

  • Gerry Keener

    Jewelry

    Booth: MN215

  • Holly Keller

    Fiber/Fabric

    Booth: ST421

  • Mary Kernahan

    Jewelry

    Booth: SU926

  • Lisa Keys

    Mixed Media

    Booth: MN217

  • Lark Kidder

    Ceramics

    Booth: SU1117

  • Daeil Kim

    Ceramics

    Booth: ST510

  • Sang Man Kim

    Painting

    Booth: ST513

  • Paul King

    Digital Art

    Booth: LI208

  • Noah Kirk

    Ceramics

    Booth: MN207

  • Mike Klok

    Printmaking

    Booth: ST523

  • Kelley Kozloff

    Painting

    Booth: LI107

  • Antoni Kozlowski

    Jewelry

    Booth: LI116

  • Kris Kratz

    Wood

    Booth: ST531

  • Jerry Krider

    Sculpture

    Booth: ST582

  • Sarah Krisher

    Jewelry

    Booth: ST448

  • Jake Kristophel

    Wood

    Booth: LI202

  • Philippe Claude Laine

    Fiber/Fabric

    Booth: MN311

  • Valerie Lamott

    Jewelry

    Booth: SU942

  • Kathy Lapso

    Metals

    Booth: MN101

  • Robin Lauersdorf

    Printmaking

    Booth: ST428

  • Thomas LeGault

    Painting

    Booth: MN238

  • Stanley Leonard

    Printmaking

    Booth: ST524

  • Kathleen Lesueur

    Ceramics

    Booth: MN107

  • Mark Lewanski

    Mixed Media

    Booth: SU876/SU878

  • Shannon Lewis

    Folk Art

    Booth: SU936/SU938

  • David Lewis
    Brad Loker

    Wood

    Booth: LI218/LI220

  • Karen Libecap

    Painting

    Booth: ST406

  • Rachel Licavoli

    Ceramics

    Booth: EU608

  • Katherine Likos

    Jewelry

    Booth: SU986

  • Oscar Matos Linares

    Photography

    Booth: MN132

  • Melody Litwiller-Knopek

    Jewelry

    Booth: ST600

  • Natalie Liu

    Ceramics

    Booth: LI222

  • Emily LoPresto

    Ceramics

    Booth: ST544

  • Richard Lowe

    Mixed Media

    Booth: SU9102/SU9104

  • Valerie Luke

    Fiber/Fabric

    Booth: ST520

  • Robert Lyall

    Metals

    Booth: MN235

  • Devin Mack

    Metals

    Booth: ST581

  • Benjamin Maddox

    Glass

    Booth: SU858

  • Chris Maher

    Photography

    Booth: MN227

  • Andre Maiwald

    Mixed Media

    Booth: SU998

  • Shawn Malone

    Photography

    Booth: MN361

  • Ancizar Marin

    Sculpture

    Booth: SU954/SU956

  • Karen Markgraf

    Ceramics

    Booth: ST460

  • Lucile Martin

    Jewelry

    Booth: ST430

  • Scott Matyjaszek

    Mixed Media

    Booth: SU968

  • Mike Maydak

    Painting

    Booth: MN210

  • David McAlpine

    Ceramics

    Booth: MN131

  • Joy McCalvin

    Fiber/Fabric

    Booth: ST591

  • Richard McCollum

    Wood

    Booth: MN127

  • Layl McDill

    Sculpture

    Booth: SU1224

  • Justin McKenney
    Melanie McKenney

    Ceramics

    Booth: LI232

  • Michelle McLendon

    Fiber/Fabric

    Booth: ST713

  • Joan Michlin
    Skip Ennis

    Jewelry

    Booth: MN304

  • Dawn Middleton

    Jewelry

    Booth: SU1227

  • Charlotte Fung Miller

    Painting

    Booth: MN306

  • Mark Mohrenweiser

    Mixed Media

    Booth: SU866

  • Anne Monheit

    Jewelry

    Booth: MN347

  • Michael Monroe

    Painting

    Booth: MN224

  • Carlos Montanaro

    Jewelry

    Booth: SU912/SU914

  • Janice Moore
    Rick Moore

    Glass

    Booth: SU9108/SU9110

  • Norman Morgan

    Jewelry

    Booth: LI210

  • Annette Morrin

    Jewelry

    Booth: MN229

  • Marella Morris

    Painting

    Booth: SU1228

  • Brenda Morrison

    Jewelry

    Booth: ST442

  • Mark Mowen

    Leather

    Booth: MN121

  • Joseph Muchina

    Painting

    Booth: SU1231

  • Inty Muenala

    Mixed Media

    Booth: ST443/ST445

  • Micah Mullen

    Painting

    Booth: SU974

  • Marvin Murphy

    Painting

    Booth: SU8100

  • Kandy Myny

    Mixed Media

    Booth: MN129

  • Dean Myton

    Mixed Media

    Booth: MN330

  • Dan Neff

    Glass

    Booth: SU8102

  • Douglas Nelson

    Painting

    Booth: ST602

  • Paula Nettleship

    Jewelry

    Booth: SU1203

  • Christian Nevin
    Kelly Butera

    Jewelry

    Booth: SU809

  • Brian Newton

    Mixed Media

    Booth: SU860

  • Janvier Ngamije

    Baskets

    Booth: LI226

  • Merrianne Nichols

    Leather

    Booth: MN130

  • Robert Nilsson
    Teresa Nilsson

    Jewelry

    Booth: MN374

  • Amy Noffsinger

    Mixed Media

    Booth: ST530

  • Ron Nolan

    Wood

    Booth: LI101

  • David Nugent

    Jewelry

    Booth: MN317

  • Jackson Ocheltree

    Glass

    Booth: SU948

  • Sara O'Connor

    Painting

    Booth: MN109

  • Pam O'Hara

    Ceramics

    Booth: MN138

  • Emily Ohland

    Glass

    Booth: MN222

  • Emma Overman

    Painting

    Booth: SU1246

  • Travis Owens

    Painting

    Booth: SU1245

  • Stephanee Papa

    Painting

    Booth: SU1201

  • James W. Parker

    Photography

    Booth: MN316/MN318

  • Marie Parmer

    Painting

    Booth: SU888

  • Jason Parsley

    Ceramics

    Booth: MN315

  • Stephanie Paskiewicz
    Edward Paszkiewicz

    Ceramics

    Booth: ST585

  • Dori Patrick

    Mixed Media

    Booth: MN136

  • Brad Patterson

    Ceramics

    Booth: SU864

  • Armando Pedroso

    Mixed Media

    Booth: MN302

  • Caitlin Penny

    Printmaking

    Booth: SU1236

  • Nelson Perez

    Painting

    Booth: SU1236

  • Kristin Perkins

    Jewelry

    Booth: MN340

  • Julie Pflanzer

    Painting

    Booth: ST462

  • Doug Picotte

    Glass

    Booth: MN356

  • Jack Pine

    Glass

    Booth: ST547

  • Sylvia Pixley

    Printmaking

    Booth: MN308

  • Darren Plante

    Photography

    Booth: MN143

  • Matthew Platz

    Photography

    Booth: SU906

  • Annette Poitau

    Painting

    Booth: LI217

  • Mark Poole

    Ceramics

    Booth: ST431/ST433

  • Penny Atkinson-Potter
    TJ Potter

    Jewelry

    Booth: MN314

  • Michelle Prahler

    Mixed Media

    Booth: SU1230

  • Mari Pruks

    Digital Art

    Booth: ST536

  • Ralph Rankin

    Digital Art

    Booth: SU8106

  • Jay Rasmussen

    Photography

    Booth: ST573/ST575

  • Dawn Reeves

    Fiber/Fabric

    Booth: MN371

  • Sean Reico
    Lisa Pointon-Reico

    Jewelry

    Booth: ST514

  • Jim Reinert

    Ceramics

    Booth: MN202

  • Lee Rentz

    Photography

    Booth: SU1242

  • Kim Rhoney

    Painting

    Booth: SU813/SU815

  • Jesse Richard

    Printmaking

    Booth: MN312

  • James Richmond

    Photography

    Booth: ST444

  • Todd Richter

    Sculpture

    Booth: SU1121

  • Nicholas Ringelstetter

    Mixed Media

    Booth: ST550

  • Benjamin Ripley

    Jewelry

    Booth: ST543

  • Shane Roach
    Kelly Roach

    Sculpture

    Booth: ST436

  • Candice Rodriguez-Adams

    Printmaking

    Booth: ST537

  • Michael Rohner

    Mixed Media

    Booth: MN128

  • Julie Roth

    Drawing

    Booth: ST570/ST572

  • Matthew Rucker

    Painting

    Booth: ST525

  • Leon Ruiz

    Painting

    Booth: MN124

  • Barbara Rush

    Painting

    Booth: SU908

  • Marcus Ryan

    Mixed Media

    Booth: MN226

  • Greta Sandquist

    Painting

    Booth: ST423

  • RC Sanford

    Wood

    Booth: ST420

  • Natalie Santoro

    Ceramics

    Booth: SU990

  • Shinichi Sato

    Painting

    Booth: MN228

  • Douglas Saunders

    Mixed Media

    Booth: ST552

  • Eric Sauvageau

    Sculpture

    Booth: SU872

  • Megan Sauve

    Ceramics

    Booth: SU1234

  • Jill Schienle

    Jewelry

    Booth: SU1233

  • Brian Schmidt

    Painting

    Booth: SU962

  • Douglas Schmidt

    Ceramics

    Booth: MN354

  • Jeff Seemayer

    Fiber/Fabric

    Booth: MN219

  • Maegan Shaner

    Fiber/Fabric

    Booth: SU1221

  • Kathy Sheldon

    Mixed Media

    Booth: MN115

  • Sonja Sheriff

    Jewelry

    Booth: LI145

  • Haylee Shoop

    Drawing

    Booth: MN364

  • Dane Shue

    Mixed Media

    Booth: MN363

  • Melissa Shuttlesworth

    Photography

    Booth: SU890

  • Carlos Silva

    Mixed Media

    Booth: ST455

  • Colby Smith

    Metals

    Booth: ST461

  • Court Smith

    Digital Art

    Booth: LI103

  • Linda Smith-O'Mara

    Jewelry

    Booth: SU1248

  • Woody Smith
    Judy Smith

    Wood

    Booth: ST526

  • John Sosnowsky
    Deborah Sosnowsky

    Jewelry

    Booth: MN303

  • Jeffery St. Romain

    Mixed Media

    Booth: MN348

  • Betsy Stecker

    Printmaking

    Booth: LI214

  • Michael Steddum

    Painting

    Booth: LI211

  • Yvonne Stoklosa

    Glass

    Booth: SU980

  • Peter Stolvoort

    Painting

    Booth: SU960

  • Greg Stones

    Painting

    Booth: ST457

  • Emma Stuive

    Jewelry

    Booth: ST593

  • Haijin Sun

    Painting

    Booth: SU978

  • Chris Swedzinski

    Metals

    Booth: LI110

  • Erin Hanafin Sweeney

    Mixed Media

    Booth: ST707

  • Karen Taber
    Jessica Taber Rodriguez

    Leather

    Booth: MN355

  • Janelle Tacktor

    Ceramics

    Booth: ST450

  • Tai Taeoalii

    Mixed Media

    Booth: ST415/ST417

  • Simon Tarasiewicz
    Joy Tarasiewicz

    Wood

    Booth: MN114

  • Sharon Teaman

    Jewelry

    Booth: MN201

  • Michael Terra

    Sculpture

    Booth: MN108/MN110

  • Horace Thomas

    Leather

    Booth: ST587

  • Wayne Trinklein

    Sculpture

    Booth: MN369

  • Genevieve Van Zandt

    Ceramics

    Booth: SU1213

  • Allison Vasquez

    Jewelry

    Booth: MN122

  • Anne Vogt

    Jewelry

    Booth: ST594

  • Tyler Voorhees

    Mixed Media

    Booth: MN382

  • Valerie Walchek

    Ceramics

    Booth: SU896

  • Marie Ward

    Fiber/Fabric

    Booth: SU1115

  • Bill Watkins

    Mixed Media

    Booth: MN362

  • Heiko Weiner

    Sculpture

    Booth: LI122

  • Meredith Wenzel

    Glass

    Booth: ST456

  • Patti West-Martino

    Jewelry

    Booth: MN320

  • Alyssa Westenbroek-Koster

    Ceramics

    Booth: SU1222

  • Stephen Wheeler

    Painting

    Booth: LI126/LI128

  • Kate Whisler

    Mixed Media

    Booth: ST427

  • Samuel Whitehead

    Painting

    Booth: ST422

  • Morgan Whitson

    Ceramics

    Booth: MN339

  • James Wilbat

    Glass

    Booth: ST511

  • Thomas Williams

    Painting

    Booth: SU852

  • Stephen Wilson

    Wood

    Booth: MN137

  • Chuck Wimmer

    Digital Art

    Booth: SU801

  • Owen Wittekindt

    Drawing

    Booth: MN123

  • Yuliya Wolf
    Ari Wolf

    Leather

    Booth: LI113/LI115

  • Lidia Wylangowska

    Painting

    Booth: ST731/ST733

  • Zhiyong Ye

    Fiber/Fabric

    Booth: EU602

  • Bryan Yung

    Painting

    Booth: SU803

  • Diane Zakala

    Ceramics

    Booth: MN338

  • Larry Zengel

    Glass

    Booth: ST507

  • Wanda Zuchowski-Schick

    Painting

    Booth: ST559